Toki!

Community: Meet and greet, introductions, networking, gatherings, events, what's new in your life?
Komunumo: Interkoniĝo, sinprezentoj, socia retumado, renkontiĝoj, eventoj, kio novas en via vivo?
saebjorn
Posts: 9
Joined: Wed May 26, 2010 9:48 pm
Location: ma pona mute

Re: Toki!

Post by saebjorn »

hmmm...tenpo pini la mi sona e ni: kala li soweli. taso ona li soweli ala? ona li seme?
janMato
Posts: 1545
Joined: Wed Dec 02, 2009 12:21 pm
Location: Takoma Park, MD
Contact:

Re: Toki!

Post by janMato »

saebjorn wrote:hmmm...tenpo pini la mi sona e ni: kala li soweli. taso ona li soweli ala? ona li seme?
waso li tawa lon laso suli.
kala li tawa lon telo suli
soweli en akesi li tawa lon ma.
pipi li tawa lon anpta ma lon sewi ma.

kasi li tawa ala. kasi li lon telo lon ma.

ale ijo ni li ijo mute. taso mi sona ala e ni. kulupu ni li seme? wan pi kulupu ni li seme?

ken la ni li "ijo pi kulupu pi ijo moli ala."
janKipo
Posts: 3064
Joined: Fri Oct 09, 2009 2:20 pm

Re: Toki!

Post by janKipo »

nimi ala pi toki pona li sona e soweli en pipi en akesi en kala en waso en mani. nimi ala li sona e ali ni en kasi. (o toki ala e ni tawa mi: sina wile kepeken ala e nimi 'en' li wile kepeken e nimi 'e' mute. ni li ante. kulup nimi ni li tu ala tawa kulupu mute sama ni: nimi ala li sona e soweli. nimi ala li sona e pipi. en ante sama.)
janMato
Posts: 1545
Joined: Wed Dec 02, 2009 12:21 pm
Location: Takoma Park, MD
Contact:

Re: Toki!

Post by janMato »

janKipo wrote:nimi ala pi toki pona li sona e soweli en pipi en akesi en kala en waso en mani. nimi ala li sona e ali ni en kasi. (o toki ala e ni tawa mi: sina wile kepeken ala e nimi 'en' li wile kepeken e nimi 'e' mute. ni li ante. kulup nimi ni li tu ala tawa kulupu mute sama ni: nimi ala li sona e soweli. nimi ala li sona e pipi. en ante sama.)
I'm convinced. "e X en Y en Z" means "collectively X, Y, Z"

mi moku e pan en kasi lipu en ko walo en soweli sama.
I ate a veggie-burger sandwich, (collectively made of bread, lettuce, mayo and pseudo-animal)

mi moku e pan e ko walo e kili palisa pi ma anpa.
I ate bread, milk, french fries (those fruit sticks from hell!)
Post Reply