mi kama

Archives from the old Yahoo! group
Arĥivoj de la malnova Yahoo!-grupo
Locked
mvsolohin

mi kama

Post by mvsolohin »

mi lon ma Losa. mi ken ala toki pi toki Inla. mi wile toki pi toki pona. mi sonaala pona e toki pona. mi ken ala ken toki insa tomo toki mi?
Jim Henry

Re: mi kama

Post by Jim Henry »

On Thu, Jun 11, 2009 at 1:43 AM, mvsolohin<mvsolohin@yahoo.com> wrote:> mi lon ma Losa. mi ken ala toki pi toki Inla. mi wile toki pi toki pona. misona ala pona e toki pona.o kama pona!> mi ken ala ken toki insa tomo toki mi?sina wile ala wile toki e "...tomo toki ni" ?ken a.--Jim Henryhttp://www.pobox.com/~jimhenry/
mvsolohin

Re: mi kama

Post by mvsolohin »

--- In tokipona@yahoogroups.com, Jim Henry <jimhenry1973@...> wrote:> > mi ken ala ken toki insa tomo toki mi?>> sina wile ala wile toki e "...tomo toki ni" ?>o weka e ike mi...mi wile toki e "...tomo toki ni"> ken a.mi wile pali e ni: mi pali sona e toki sina e toki sina. mi wile e ni: sina tokitawa mi e pilin sina e sona sina. mi pali tawa sona e ni.
John E Clifford

Re: Re: mi kama

Post by John E Clifford »

tan seme la sina toki tu e kulupu nimi 'e toki sina'? kulupu pi nimi sinpin lilon monsi pi kulupu nimi pini: 'sina toki e pilin sina e sona sina tawa mi'nimi 'pali' li sona e nimi Inli 'try' la sina wile ala e nimi 'tawa':' mi palisona e ni' (ken la 'mi pali kama sona e ni' anu 'mi pali sona tan ni')________________________________From: mvsolohin <mvsolohin@yahoo.com>To: tokipona@yahoogroups.comSent: Friday, June 12, 2009 3:15:24 PMSubject: [tokipona] Re: mi kama--- In tokipona@yahoogroup s.com, Jim Henry <jimhenry1973@ ...> wrote:> > mi ken ala ken toki insa tomo toki mi?>> sina wile ala wile toki e "...tomo toki ni" ?>o weka e ike mi...mi wile toki e "...tomo toki ni"> ken a.mi wile pali e ni: mi pali sona e toki sina e toki sina. mi wile e ni: sina tokitawa mi e pilin sina e sona sina. mi pali tawa sona e ni.[Non-text portions of this message have been removed]
Locked