Confused

Archives from the old Yahoo! group
Arĥivoj de la malnova Yahoo!-grupo
zlaod

Confused

Post by zlaod »

I came to this site, because I feel that the Lord is leading me to bring thegospel to the Toki Pona people, and I wanted to learn more about your beautifulcountry like its languadge native religion etc. Anyway I came before ourchurches Mission Board this Easter and asked the Holy Ghost to move theirhearts. There going to have another meeting but to make a long story short, Ithink there going to pay for the plane ticket. But I'm having some trouble withmy travel agent (wonderful colored woman, very articulite) who caint find TokiPona on her list. I think its the high schools these days. Anyway is itconsidered its own country, or is it part of some other one like Indonisia?Also what religion are they? (Is it Tayoism?) And is it safe in Toki Pona? Arethey a democracy like us? Whats the weather like over there? I heard it rains alot on the islands. Is there soap? Do they use toilet paper? And what are somegood gifts to bring to native families? My uncle says American blue jeans--isthat okay? I don't want to bring wisky or rock music. Do you think they wouldlike little angel figurines? Or some childrens books telling them about Jesus.Sorry for asking so many questions but I'm starting to get nervous. Theres somuch I dont know.I'm learning the language right now and with Jesuses help I will soon be on myway, with a suitcase full of Bible tracks (if we can get these translated intime--there drawn as funnybooks). Of course I still believe that America is thegreatest country in the world, but we all have to help the less fortunite. Godbless.
kate rhodes

Re: Confused

Post by kate rhodes »

I'm assuming this is a joke yes?- kate = masukomihttp://www.masukomi.org/On Sat, Apr 18, 2009 at 8:15 PM, zlaod <zlaod@yahoo.com> wrote:> I came to this site, because I feel that the Lord is leading me to bring thegospel to the Toki Pona people, and I wanted to learn more about your beautifulcountry like its languadge native religion etc. Anyway I came before ourchurches Mission Board this Easter and asked the Holy Ghost to move theirhearts. There going to have another meeting but to make a long story short, Ithink there going to pay for the plane ticket. But I'm having some trouble withmy travel agent (wonderful colored woman, very articulite) who caint find TokiPona on her list. I think its the high schools these days. Anyway is itconsidered its own country, or is it part of some other one like Indonisia?>> Also what religion are they? (Is it Tayoism?) And is it safe in Toki Pona? Arethey a democracy like us? Whats the weather like over there? I heard it rains alot on the islands. Is there soap? Do they use toilet paper? And what are somegood gifts to bring to native families? My uncle says American blue jeans--isthat okay? I don't want to bring wisky or rock music. Do you think they wouldlike little angel figurines? Or some childrens books telling them about Jesus.Sorry for asking so many questions but I'm starting to get nervous. Theres somuch I dont know.>> I'm learning the language right now and with Jesuses help I will soon be on myway, with a suitcase full of Bible tracks (if we can get these translated intime--there drawn as funnybooks). Of course I still believe that America is thegreatest country in the world, but we all have to help the less fortunite. Godbless.
Rick Miller

Re: Confused

Post by Rick Miller »

On Fri, Apr 24, 2009 at 09:12, kate rhodes <masukomi@gmail.com> wrote:> I'm assuming this is a joke yes?The real joke is that it's so hard to tell whether it's a joke. :D
Joop Kiefte

Re: Confused

Post by Joop Kiefte »

I refused the message at first, asking whether he really wanted to send it.It is a joke.He told me to pass it on anyway ;).jan Mimoku2009/4/24 Rick Miller <rdmiller3@gmail.com>> On Fri, Apr 24, 2009 at 09:12, kate rhodes <masukomi@gmail.com> wrote:> > I'm assuming this is a joke yes?>> The real joke is that it's so hard to tell whether it's a joke. :D>>> ------------------------------------>> Yahoo! Groups Links>>>>--Communication is essential. So we need decent tools when communication islacking, when language capability is hard to acquire...- http://esperanto.net - http://esperanto-jongeren.nlOnly those who attempt the absurd will achieve the impossible. I think it'sin my basement... let me go upstairs and check.- M. C. Escher[Non-text portions of this message have been removed]
Rick Miller

Re: Confused

Post by Rick Miller »

Here's a bible tract, condensed and translated to Toki Pona:Jen biblia propagandaĵo, koncentrita kaj tradukita en tokiponon:jan sewi li wawa.ona li toki e ni: jan anpa mute o pali pona!taso jan Atam li pakala.tan ni la, jan sewi li toki e ni: jan anpa mute li jaki.jan sewi li wile utala li wile moli.jan sewi li wile pana e sina tawa ma seli.lon ma seli la, akesi linja mute li moku e sina.tenpo ali la, seli suli li moku e sina.sina toki sin e ni: pakala! pakala! pakala!taso jan sewi li kute ala.jan sewi li olin e sina.;)
Francois Schwicker

Re: Confused

Post by Francois Schwicker »

mi ken ala sona e ni : jan sewi li toki e ni  : "mi olin e jan". taso ona lipakala e jan. tan seme ? ken la jan sewi li nasa lili.mi ken sona ala e ni : jan sewi li toki e ni : " mi pali e ali. mi pona.". tasoona li pali ike e ali.  ken la jan sewi li sona ala e ni : ona li pali e seme ?--- En date de : Ven 24.4.09, Rick Miller <rdmiller3@gmail.com> a écrit :De: Rick Miller <rdmiller3@gmail.com>Objet: Re: [tokipona] ConfusedÀ: tokipona@yahoogroups.comDate: Vendredi 24 Avril 2009, 17h11 Here's a bible tract, condensed and translated to Toki Pona:Jen biblia propagandaĵo, koncentrita kaj tradukita en tokiponon:jan sewi li wawa.ona li toki e ni: jan anpa mute o pali pona!taso jan Atam li pakala.tan ni la, jan sewi li toki e ni: jan anpa mute li jaki.jan sewi li wile utala li wile moli.jan sewi li wile pana e sina tawa ma seli.lon ma seli la, akesi linja mute li moku e sina.tenpo ali la, seli suli li moku e sina.sina toki sin e ni: pakala! pakala! pakala!taso jan sewi li kute ala.jan sewi li olin e sina.;)[Non-text portions of this message have been removed]
Kevyn

Re: Confused

Post by Kevyn »

mi kin sona e jan sewi suli Kisina (Kris'no, la Personeco Supera de Dio).jan sewi suli Kisina li mama pi jan ale en soweli ale en kala ale en akesi alelon ma ale.jan sewi suli Kisina li olin e jan ale. ona li pona.ike en pona lon ma li tan jan sewi suli Kisina ala. ike en pona li tan mi ensina. sike pi kama sin en moli li kin lon.sina pali e pona la, sina kama jo e sijelo pona.sina pali e ike la, sina kama jo e sijelo ike.taso sina pali olin tawa jan sewi suli Kisina la, sina kama jo olin e ona.jan sewi suli Kisina li toki e ni lon lipu sewi Kita 18.66:"o weka tan nasin ante li pana e sina tawa mi a! mi weka e ike sina. o pilin ikeala."ona li kin toki e ni lon lipu sewi Kita 9.31: "mije lili pi mama Kunsi o toki eni: tenpo ale la jan pali mi pi olin sewi li weka ala."jan sewi suli Kisina li musi poka mije lili pi lawa soweli. kule pi selo ona lilaso sewi pi pona lukin. ona li pana e kon tawa ilo sewi pi kalama musi ona. aleli sewi poka jan sewi suli Kisina.lipu sewi Kita 9.29: "mi pilin ike ala tan jan ale. mi pilin ike ala tawa janale. jan ale li pona tawa mi. taso jan li pali poka olin sewi tawa mi la ona lijan pona mi. mi kin jan pona tawa ona.":)sina kalama sewi e:Ale Kisina Ale Kisina Kisina Kisina Ale AleAle Lama Ale Lama Lama Lama Ale Ale...la sina pilin pona!jan sewi suli Kisina li olin e sina. :DAle Kisina!mi ken ala sona e ni : jan sewi li toki e ni : "mi olin e jan". taso ona lipakala e jan. tan seme ? ken la jan sewi li nasa lili.mi ken sona ala e ni : jan sewi li toki e ni : " mi pali e ali. mi pona.". tasoona li pali ike e ali. ken la jan sewi li sona ala e ni : ona li pali e seme ?--- En date de : Ven 24.4.09, Rick Miller <rdmiller3@gmail. com> a écrit :De: Rick Miller <rdmiller3@gmail. com>Objet: Re: [tokipona] ConfusedÀ: tokipona@yahoogroup s.comDate: Vendredi 24 Avril 2009, 17h11Here's a bible tract, condensed and translated to Toki Pona:Jen biblia propagandaĵo, koncentrita kaj tradukita en tokiponon:jan sewi li wawa.ona li toki e ni: jan anpa mute o pali pona!taso jan Atam li pakala.tan ni la, jan sewi li toki e ni: jan anpa mute li jaki.jan sewi li wile utala li wile moli.jan sewi li wile pana e sina tawa ma seli.lon ma seli la, akesi linja mute li moku e sina.tenpo ali la, seli suli li moku e sina.sina toki sin e ni: pakala! pakala! pakala!taso jan sewi li kute ala.jan sewi li olin e sina.;)[Non-text portions of this message have been removed] __________________________________________________________________Yahoo! Canada Toolbar: Search from anywhere on the web, and bookmark yourfavourite sites. Download it nowhttp://ca.toolbar.yahoo.com.[Non-text portions of this message have been removed]
Francois Schwicker

Re: Confused

Post by Francois Schwicker »

tenpo pini la mi lon ma Palata. jan pi ma Palata li jo e jan sewi mute. jan pima Palata li ken sona e ni : jan ante li jo e jan sewi ante. taso jan pi jan sewi wan li pilin sama ala. jan pi jan sewi wan li wile e ni :jan ali li jo taso e jan sewi wan e jan sewi sama e jan sewi ona. mi olin e mama Ma. mama Ma li pona li pana e moku e kasi pona e telo nasa e meliunpa. mi wile e ni : jan li pakala ala e mama Ma. jan Kanso--- En date de : Sam 25.4.09, Kevyn <silverwings_88@yahoo.com> a écrit :De: Kevyn <silverwings_88@yahoo.com>Objet: Re: [tokipona] ConfusedÀ: tokipona@yahoogroups.comDate: Samedi 25 Avril 2009, 0h18mi kin sona e jan sewi suli Kisina (Kris'no, la Personeco Supera de Dio).jan sewi suli Kisina li mama pi jan ale en soweli ale en kala ale en akesi alelon ma ale.jan sewi suli Kisina li olin e jan ale. ona li pona.ike en pona lon ma li tan jan sewi suli Kisina ala. ike en pona li tan mi ensina. sike pi kama sin en moli li kin lon.sina pali e pona la, sina kama jo e sijelo pona.sina pali e ike la, sina kama jo e sijelo ike.taso sina pali olin tawa jan sewi suli Kisina la, sina kama jo olin e ona.jan sewi suli Kisina li toki e ni lon lipu sewi Kita 18.66:"o weka tan nasin ante li pana e sina tawa mi a! mi weka e ike sina. o pilin ikeala."ona li kin toki e ni lon lipu sewi Kita 9.31: "mije lili pi mama Kunsi o toki eni: tenpo ale la jan pali mi pi olin sewi li weka ala."jan sewi suli Kisina li musi poka mije lili pi lawa soweli. kule pi selo ona lilaso sewi pi pona lukin. ona li pana e kon tawa ilo sewi pi kalama musi ona. aleli sewi poka jan sewi suli Kisina.lipu sewi Kita 9.29: "mi pilin ike ala tan jan ale. mi pilin ike ala tawa janale. jan ale li pona tawa mi. taso jan li pali poka olin sewi tawa mi la ona lijan pona mi. mi kin jan pona tawa ona.":)sina kalama sewi e:Ale Kisina Ale Kisina Kisina Kisina Ale AleAle Lama Ale Lama Lama Lama Ale Ale...la sina pilin pona!jan sewi suli Kisina li olin e sina. :DAle Kisina!mi ken ala sona e ni : jan sewi li toki e ni : "mi olin e jan". taso ona lipakala e jan. tan seme ? ken la jan sewi li nasa lili.mi ken sona ala e ni : jan sewi li toki e ni : " mi pali e ali. mi pona.". tasoona li pali ike e ali. ken la jan sewi li sona ala e ni : ona li pali e seme ?--- En date de : Ven 24.4.09, Rick Miller <rdmiller3@gmail. com> a écrit :De: Rick Miller <rdmiller3@gmail. com>Objet: Re: [tokipona] ConfusedÀ: tokipona@yahoogroup s.comDate: Vendredi 24 Avril 2009, 17h11Here's a bible tract, condensed and translated to Toki Pona:Jen biblia propagandaĵo, koncentrita kaj tradukita en tokiponon:jan sewi li wawa.ona li toki e ni: jan anpa mute o pali pona!taso jan Atam li pakala.tan ni la, jan sewi li toki e ni: jan anpa mute li jaki.jan sewi li wile utala li wile moli.jan sewi li wile pana e sina tawa ma seli.lon ma seli la, akesi linja mute li moku e sina.tenpo ali la, seli suli li moku e sina.sina toki sin e ni: pakala! pakala! pakala!taso jan sewi li kute ala.jan sewi li olin e sina.;)[Non-text portions of this message have been removed]____________ _________ _________ _________ _________ _________ _Yahoo! Canada Toolbar: Search from anywhere on the web, and bookmark yourfavourite sites. Download it nowhttp://ca.toolbar. yahoo.com.[Non-text portions of this message have been removed][Non-text portions of this message have been removed]
Kevyn

Re: Confused

Post by Kevyn »

toki!nasin sewi 'Intu' li sin. tenpo pini mute la nasin sewi Weta (Vedic religion) lijo e luka tu wan: nasin sewi Wisinu en nasin sewi Siwa en nasin sewi Sakasi lilon.mi sona mute e ni: nasin sewi mute li lon ma Palata. mi lon nasin sewi Wisinuanu nasin sewi Kisina (Vaishnavism). nasin ni li jo e jan sewi wan. nimi ona liKisina (Krishna) li Wisinu (Vishnu) li Lama (Ramachandra) li Walaja(Varaha) li Kowinta (Govinda) li Puta (Buddha) li ante. jan sewi suli li jansewi suli Kisina. taso jan sewi ante li jan sewi lili lon anpa pi jan Kisina.jan pi nasin sewi Kisina li pilin e ni: jan sewi suli wan li sama jan sewiJawe/Jejowa (Yahweh, Jehovah) en jan sewi Ola (Allah) en jan sewi Wajekulu(Waheguru) en jan sewi Amitapa (Amitabha Buddha) en nimi ante tawa jan sewi suliwan.jan sewi suli Kisina li toki e ni lon lipu sewi Kita 9.23: "mije lili pi mamaKunsi o a! jan olin pi jan sewi lili ante li kin olin selo e mi. taso olin pijan ni li nasin ike."lipu sewi Kita 9.25 "jan li olin e jan sewi lili la ona li kama tawa jan sewilili. jan li olin e mama mama la ona li kama tawa mama mama. jan li olin e jankon la ona li kama tawa jan kon. taso jan li olin e kin mi la ona li kama tawami."jan sewi suli Kisina li jan sewi suli. jan sewi lili sama jan sewi lili Kanesa(Ganesha) en jan sewi lili Pawasi (Parvati) en jan sewi lili Siwa (Shiva) enjan sewi lili Intala (Indra) en jan sewi lili Waluna (Varuna) en jan sewi liliante li lon anpa pi jan sewi suli Kisina.nasin sewi Siwa (Shaivism) li pilin e ni: jan sewi Siwa li suli. jan sewi anteli lili lon anpa ona.nasin sewi Sakasi (Shaktism) li pilin e ni: jan sewi suli li wawa meli. nimi onali Sakati (Shakti) li Tulaka (Durga) li Lakasami (Lakshmi) li ante. jan sewiante li lili lon anpa ona.jan sewi wan li lon nasin tu wan ni.taso nasin sewi Samata (Smartism) li pilin e ni: jan sewi lili ale li sitelen pijan sewi wan. nasin sewi ni li sin.mi jan pi nasin sewi Kisina (Wisinu). mi pilin e ni: jan sewi wan li lon li jo enimi mute. nimi pona tawa mi li jan sewi suli Kisina.mi kin olin e mama tu mi. taso mi kin olin mute e jan sewi suli Kisina tan ni:ona li mama pi jan ale lon ma."mi mama pi ale sewi (universe?) li mama mama li pana e luka mi tawa ale sewi.mi sona li pona li kalama sewi On. mi lipu toki sewi Weta." lipu toki sewi Kita9.17________________________________From: Francois Schwicker <bubi4919@yahoo.com>To: tokipona@yahoogroups.comSent: Tuesday, April 28, 2009 2:13:49 AMSubject: Re: [tokipona] Confusedtenpo pini la mi lon ma Palata. jan pi ma Palata li jo e jan sewi mute. jan pima Palata li ken sona e ni : jan ante li jo e jan sewi ante. taso jan pi jan sewi wan li pilin sama ala. jan pi jan sewi wan li wile e ni :jan ali li jo taso e jan sewi wan e jan sewi sama e jan sewi ona. mi olin e mama Ma. mama Ma li pona li pana e moku e kasi pona e telo nasa e meliunpa. mi wile e ni : jan li pakala ala e mama Ma. jan Kanso--- En date de : Sam 25.4.09, Kevyn <silverwings_ 88@yahoo. com> a écrit :De: Kevyn <silverwings_ 88@yahoo. com>Objet: Re: [tokipona] ConfusedÀ: tokipona@yahoogroup s.comDate: Samedi 25 Avril 2009, 0h18mi kin sona e jan sewi suli Kisina (Kris'no, la Personeco Supera de Dio).jan sewi suli Kisina li mama pi jan ale en soweli ale en kala ale en akesi alelon ma ale.jan sewi suli Kisina li olin e jan ale. ona li pona.ike en pona lon ma li tan jan sewi suli Kisina ala. ike en pona li tan mi ensina. sike pi kama sin en moli li kin lon.sina pali e pona la, sina kama jo e sijelo pona.sina pali e ike la, sina kama jo e sijelo ike.taso sina pali olin tawa jan sewi suli Kisina la, sina kama jo olin e ona.jan sewi suli Kisina li toki e ni lon lipu sewi Kita 18.66:"o weka tan nasin ante li pana e sina tawa mi a! mi weka e ike sina. o pilin ikeala."ona li kin toki e ni lon lipu sewi Kita 9.31: "mije lili pi mama Kunsi o toki eni: tenpo ale la jan pali mi pi olin sewi li weka ala."jan sewi suli Kisina li musi poka mije lili pi lawa soweli. kule pi selo ona lilaso sewi pi pona lukin. ona li pana e kon tawa ilo sewi pi kalama musi ona. aleli sewi poka jan sewi suli Kisina.lipu sewi Kita 9.29: "mi pilin ike ala tan jan ale. mi pilin ike ala tawa janale. jan ale li pona tawa mi. taso jan li pali poka olin sewi tawa mi la ona lijan pona mi. mi kin jan pona tawa ona.":)sina kalama sewi e:Ale Kisina Ale Kisina Kisina Kisina Ale AleAle Lama Ale Lama Lama Lama Ale Ale...la sina pilin pona!jan sewi suli Kisina li olin e sina. :DAle Kisina!mi ken ala sona e ni : jan sewi li toki e ni : "mi olin e jan". taso ona lipakala e jan. tan seme ? ken la jan sewi li nasa lili.mi ken sona ala e ni : jan sewi li toki e ni : " mi pali e ali. mi pona.". tasoona li pali ike e ali. ken la jan sewi li sona ala e ni : ona li pali e seme ?--- En date de : Ven 24.4.09, Rick Miller <rdmiller3@gmail. com> a écrit :De: Rick Miller <rdmiller3@gmail. com>Objet: Re: [tokipona] ConfusedÀ: tokipona@yahoogroup s.comDate: Vendredi 24 Avril 2009, 17h11Here's a bible tract, condensed and translated to Toki Pona:Jen biblia propagandaĵo, koncentrita kaj tradukita en tokiponon:jan sewi li wawa.ona li toki e ni: jan anpa mute o pali pona!taso jan Atam li pakala.tan ni la, jan sewi li toki e ni: jan anpa mute li jaki.jan sewi li wile utala li wile moli.jan sewi li wile pana e sina tawa ma seli.lon ma seli la, akesi linja mute li moku e sina.tenpo ali la, seli suli li moku e sina.sina toki sin e ni: pakala! pakala! pakala!taso jan sewi li kute ala.jan sewi li olin e sina.;)[Non-text portions of this message have been removed]____________ _________ _________ _________ _________ _________ _Yahoo! Canada Toolbar: Search from anywhere on the web, and bookmark yourfavourite sites. Download it nowhttp://ca.toolbar. yahoo.com.[Non-text portions of this message have been removed][Non-text portions of this message have been removed] __________________________________________________________________Make your browsing faster, safer, and easier with the new Internet Explorer® 8.Optimized for Yahoo! Get it Now for Free! athttp://downloads.yahoo.com/ca/internetexplorer/[Non-text portions of this message have been removed]
Kevyn

Re: Confused

Post by Kevyn »

toki a!sina ale li ken kama sona e nasin sewi Wisinu (anu nasin sewi Kisina):http://en.wikipedia.org/wiki/Vaishnavismnasin sewi Siwa: http://en.wikipedia.org/wiki/Shaivismnasin sewi Sakasi: http://en.wikipedia.org/wiki/Shaktismsona li pona!________________________________From: Kevyn <silverwings_88@yahoo.com>To: tokipona@yahoogroups.comSent: Wednesday, April 29, 2009 4:25:15 PMSubject: Re: [tokipona] Confusedtoki!nasin sewi 'Intu' li sin. tenpo pini mute la nasin sewi Weta (Vedic religion) lijo e luka tu wan: nasin sewi Wisinu en nasin sewi Siwa en nasin sewi Sakasi lilon.mi sona mute e ni: nasin sewi mute li lon ma Palata. mi lon nasin sewi Wisinuanu nasin sewi Kisina (Vaishnavism) . nasin ni li jo e jan sewi wan. nimi ona liKisina (Krishna) li Wisinu (Vishnu) li Lama (Ramachandra)  li Walaja(Varaha) li Kowinta (Govinda) li Puta (Buddha) li ante. jan sewi suli li jansewi suli Kisina. taso jan sewi ante li jan sewi lili lon anpa pi jan Kisina.jan pi nasin sewi Kisina li pilin e ni: jan sewi suli wan li sama jan sewiJawe/Jejowa (Yahweh, Jehovah) en jan sewi Ola (Allah) en jan sewi Wajekulu(Waheguru) en jan sewi Amitapa (Amitabha Buddha) en nimi ante tawa jan sewi suliwan.jan sewi suli Kisina li toki e ni lon lipu sewi Kita 9.23: "mije lili pi mamaKunsi o a! jan olin pi jan sewi lili ante li kin olin selo e mi. taso olin pijan ni li nasin ike."lipu sewi Kita 9.25 "jan li olin e jan sewi lili la ona li kama tawa jan sewilili. jan li olin e mama mama la ona li kama tawa mama mama. jan li olin e jankon la ona li kama tawa jan kon. taso jan li olin e kin mi la ona li kama tawami."jan sewi suli Kisina li jan sewi suli. jan sewi lili sama jan sewi lili Kanesa(Ganesha) en jan sewi lili Pawasi (Parvati) en jan sewi lili Siwa (Shiva) enjan sewi lili Intala (Indra) en jan sewi lili Waluna (Varuna) en jan sewi liliante li lon anpa pi jan sewi suli Kisina.nasin sewi Siwa (Shaivism) li pilin e ni: jan sewi Siwa li suli. jan sewi anteli lili lon anpa ona.nasin sewi Sakasi (Shaktism) li pilin e ni: jan sewi suli li wawa meli. nimi onali Sakati (Shakti) li Tulaka (Durga) li Lakasami (Lakshmi) li ante. jan sewiante li lili lon anpa ona.jan sewi wan li lon nasin tu wan ni.taso nasin sewi Samata (Smartism) li pilin e ni: jan sewi lili ale li sitelen pijan sewi wan. nasin sewi ni li sin.mi jan pi nasin sewi Kisina (Wisinu). mi pilin e ni: jan sewi wan li lon li jo enimi mute. nimi pona tawa mi li jan sewi suli Kisina.mi kin olin e mama tu mi. taso mi kin olin mute e jan sewi suli Kisina tan ni:ona li mama pi jan ale lon ma."mi mama pi ale sewi (universe?) li mama mama li pana e luka mi tawa ale sewi.mi sona li pona li kalama sewi On. mi lipu toki sewi Weta." lipu toki sewi Kita9.17____________ _________ _________ __From: Francois Schwicker <bubi4919@yahoo. com>To: tokipona@yahoogroup s.comSent: Tuesday, April 28, 2009 2:13:49 AMSubject: Re: [tokipona] Confusedtenpo pini la mi lon ma Palata. jan pi ma Palata li jo e jan sewi mute. jan pima Palata li ken sona e ni : jan ante li jo e jan sewi ante. taso jan pi jan sewi wan li pilin sama ala. jan pi jan sewi wan li wile e ni :jan ali li jo taso e jan sewi wan e jan sewi sama e jan sewi ona. mi olin e mama Ma. mama Ma li pona li pana e moku e kasi pona e telo nasa e meliunpa. mi wile e ni : jan li pakala ala e mama Ma. jan Kanso--- En date de : Sam 25.4.09, Kevyn <silverwings_ 88@yahoo. com> a écrit :De: Kevyn <silverwings_ 88@yahoo. com>Objet: Re: [tokipona] ConfusedÀ: tokipona@yahoogroup s.comDate: Samedi 25 Avril 2009, 0h18mi kin sona e jan sewi suli Kisina (Kris'no, la Personeco Supera de Dio).jan sewi suli Kisina li mama pi jan ale en soweli ale en kala ale en akesi alelon ma ale.jan sewi suli Kisina li olin e jan ale. ona li pona.ike en pona lon ma li tan jan sewi suli Kisina ala. ike en pona li tan mi ensina. sike pi kama sin en moli li kin lon.sina pali e pona la, sina kama jo e sijelo pona.sina pali e ike la, sina kama jo e sijelo ike.taso sina pali olin tawa jan sewi suli Kisina la, sina kama jo olin e ona.jan sewi suli Kisina li toki e ni lon lipu sewi Kita 18.66:"o weka tan nasin ante li pana e sina tawa mi a! mi weka e ike sina. o pilin ikeala."ona li kin toki e ni lon lipu sewi Kita 9.31: "mije lili pi mama Kunsi o toki eni: tenpo ale la jan pali mi pi olin sewi li weka ala."jan sewi suli Kisina li musi poka mije lili pi lawa soweli. kule pi selo ona lilaso sewi pi pona lukin. ona li pana e kon tawa ilo sewi pi kalama musi ona. aleli sewi poka jan sewi suli Kisina.lipu sewi Kita 9.29: "mi pilin ike ala tan jan ale. mi pilin ike ala tawa janale. jan ale li pona tawa mi. taso jan li pali poka olin sewi tawa mi la ona lijan pona mi. mi kin jan pona tawa ona.":)sina kalama sewi e:Ale Kisina Ale Kisina Kisina Kisina Ale AleAle Lama Ale Lama Lama Lama Ale Ale...la sina pilin pona!jan sewi suli Kisina li olin e sina. :DAle Kisina!mi ken ala sona e ni : jan sewi li toki e ni : "mi olin e jan". taso ona lipakala e jan. tan seme ? ken la jan sewi li nasa lili.mi ken sona ala e ni : jan sewi li toki e ni : " mi pali e ali. mi pona.". tasoona li pali ike e ali. ken la jan sewi li sona ala e ni : ona li pali e seme ?--- En date de : Ven 24.4.09, Rick Miller <rdmiller3@gmail. com> a écrit :De: Rick Miller <rdmiller3@gmail. com>Objet: Re: [tokipona] ConfusedÀ: tokipona@yahoogroup s.comDate: Vendredi 24 Avril 2009, 17h11Here's a bible tract, condensed and translated to Toki Pona:Jen biblia propagandaĵo, koncentrita kaj tradukita en tokiponon:jan sewi li wawa.ona li toki e ni: jan anpa mute o pali pona!taso jan Atam li pakala.tan ni la, jan sewi li toki e ni: jan anpa mute li jaki.jan sewi li wile utala li wile moli.jan sewi li wile pana e sina tawa ma seli.lon ma seli la, akesi linja mute li moku e sina.tenpo ali la, seli suli li moku e sina.sina toki sin e ni: pakala! pakala! pakala!taso jan sewi li kute ala.jan sewi li olin e sina.;)[Non-text portions of this message have been removed]____________ _________ _________ _________ _________ _________ _Yahoo! Canada Toolbar: Search from anywhere on the web, and bookmark yourfavourite sites. Download it nowhttp://ca.toolbar. yahoo.com.[Non-text portions of this message have been removed][Non-text portions of this message have been removed]____________ _________ _________ _________ _________ _________ _Make your browsing faster, safer, and easier with the new Internet Explorer® 8.Optimized for Yahoo! Get it Now for Free! at http://downloads. yahoo.com/ca/internetexplo rer/[Non-text portions of this message have been removed] __________________________________________________________________Make your browsing faster, safer, and easier with the new Internet Explorer® 8.Optimized for Yahoo! Get it Now for Free! athttp://downloads.yahoo.com/ca/internetexplorer/[Non-text portions of this message have been removed]
Locked