Manalangin tayo/jan ali o toki tawa jan sewi/Let us pray...

Archives from the old Yahoo! group
Arĥivoj de la malnova Yahoo!-grupo
Locked
Liogab11

Manalangin tayo/jan ali o toki tawa jan sewi/Let us pray...

Post by Liogab11 »

jan Ke o, toki!I'm not sure but I would use "toki tawa jan sewi" for pray (verb).Perhaps "olin pi jan sewi" would fit as a noun.jan Pusa--- On Sun, 1/2/09, Kevyn Scott Kateri Calanza Bello <silverwings_88@yahoo.com>wrote:> From: Kevyn Scott Kateri Calanza Bello <silverwings_88@yahoo.com>> Subject: [tokipona] adori/worship?> To: tokipona@yahoogroups.com> Date: Sunday, 1 February, 2009, 1:12 PM> mi ken ala toki e nimi "adori/worship" kepeken> toki pona tan ni: mi> sona ala.>> sina ken ala ken pana e nimi pona tawa mi poka nimi> "adori"? New Email names for you!Get the Email name you've always wanted on the new @ymail and @rocketmail.Hurry before someone else does!http://mail.promotions.yahoo.com/newdomains/aa/
Kevyn Scott Kateri Calanza Bello

Re: Manalangin tayo/jan ali o toki tawa jan sewi/Let us pray...

Post by Kevyn Scott Kateri Calanza Bello »

--- In tokipona@yahoogroups.com, Liogab11 <liogab11@...> wrote:>> jan Ke o, toki!>> I'm not sure but I would use "toki tawa jan sewi" for pray (verb).> Perhaps "olin pi jan sewi" would fit as a noun.>> jan Pusao toki a!nimi 'toki sewi' li prayer.taso 'worship/adori' li nimi ike kepeken toki pona a!mi wile toki e nimi 'obeisance/prostration.' taso nimi mi tawa nikepeken toki pona li 'o tawa noka jan.'Ekzemple, I give my respectful obeisances until the lotus feet of myspiritual master. 'mi tawa noka pi kasi kule pi jan lawa sewi mi.'Sed la nomo 'adori' estas tre malfacila trovi aliaj vortoj uzantetokipona.
Locked