toki seme?

Archives from the old Yahoo! group
Arĥivoj de la malnova Yahoo!-grupo
Locked
Susan Davis

toki seme?

Post by Susan Davis »

soweli suwi li pona tawa mi. soweli suwi li pona tawa jan Manta.soweli suwi li pona tawa jan Jelisa.seme li pona?a) soweli suwi li pona tawa mi en jan Manta en jan Jelisa.e) soweli suwi li pona tawa mi tawa jan Manta tawa jan Jelisa.i) soweli suwi li pona tawa mi e jan Manta e jan Jelisa.j) ala.tempo kama la, pona.--jan Su <futabachan@yahoo.com>
John E Clifford

Re: toki seme?

Post by John E Clifford »

a). li pona. e) would -- if legal at all -- provide successive modificationsof the whole preceding sentence not just of 'pona'. i) makes the last two itemsdirect objects to transitive 'pona' Big animals improve for me Manta andJelisa' (but the prep phrase 'tawa mi' is out of place).jan Kipo________________________________From: Susan Davis <futabachan@yahoo.com>To: tokipona@yahoogroups.comSent: Thursday, December 18, 2008 7:38:33 PMSubject: [tokipona] toki seme?soweli suwi li pona tawa mi. soweli suwi li pona tawa jan Manta.soweli suwi li pona tawa jan Jelisa.seme li pona?a) soweli suwi li pona tawa mi en jan Manta en jan Jelisa.e) soweli suwi li pona tawa mi tawa jan Manta tawa jan Jelisa.i) soweli suwi li pona tawa mi e jan Manta e jan Jelisa.j) ala.tempo kama la, pona.--jan Su <futabachan@yahoo. com>[Non-text portions of this message have been removed]
John E Clifford

Re: toki seme?

Post by John E Clifford »

Oops (I've been away a while): "Sweet animals"(but 'suli' makes more sense? ordoes 'suwi' means 'well-behaved' too?)________________________________From: John E Clifford <kali9putra@yahoo.com>To: tokipona@yahoogroups.comSent: Saturday, December 20, 2008 10:05:00 AMSubject: Re: [tokipona] toki seme?a). li pona. e) would -- if legal at all -- provide successive modificationsof the whole preceding sentence not just of 'pona'. i) makes the last two itemsdirect objects to transitive 'pona' Big animals improve for me Manta andJelisa' (but the prep phrase 'tawa mi' is out of place).jan Kipo____________ _________ _________ __From: Susan Davis <futabachan@yahoo. com>To: tokipona@yahoogroup s.comSent: Thursday, December 18, 2008 7:38:33 PMSubject: [tokipona] toki seme?soweli suwi li pona tawa mi. soweli suwi li pona tawa jan Manta.soweli suwi li pona tawa jan Jelisa.seme li pona?a) soweli suwi li pona tawa mi en jan Manta en jan Jelisa.e) soweli suwi li pona tawa mi tawa jan Manta tawa jan Jelisa.i) soweli suwi li pona tawa mi e jan Manta e jan Jelisa.j) ala.tempo kama la, pona.--jan Su <futabachan@ yahoo. com>[Non-text portions of this message have been removed][Non-text portions of this message have been removed]
Helmut Voigt

Re: toki seme?

Post by Helmut Voigt »

jan Kipo o, toki!soweli suwi li "pet".tenpo suno musi kama la mi wile e ni: pona mute li kama tawa sina ali. tenposike sin la mi wile e sama. --- John E Clifford <kali9putra@yahoo.com> schrieb am Sa, 20.12.2008:Von: John E Clifford <kali9putra@yahoo.com>Betreff: Re: [tokipona] toki seme?An: tokipona@yahoogroups.comDatum: Samstag, 20. Dezember 2008, 17:09Oops (I've been away a while): "Sweet animals"(but 'suli' makes more sense? ordoes 'suwi' means 'well-behaved' too?)____________ _________ _________ __From: John E Clifford <kali9putra@yahoo. com>To: tokipona@yahoogroup s.comSent: Saturday, December 20, 2008 10:05:00 AMSubject: Re: [tokipona] toki seme?a). li pona. e) would -- if legal at all -- provide successive modifications ofthe whole preceding sentence not just of 'pona'. i) makes the last two itemsdirect objects to transitive 'pona' Big animals improve for me Manta and Jelisa'(but the prep phrase 'tawa mi' is out of place).jan Kipo____________ _________ _________ __From: Susan Davis <futabachan@ yahoo. com>To: tokipona@yahoogroup s.comSent: Thursday, December 18, 2008 7:38:33 PMSubject: [tokipona] toki seme?soweli suwi li pona tawa mi. soweli suwi li pona tawa jan Manta.soweli suwi li pona tawa jan Jelisa.seme li pona?a) soweli suwi li pona tawa mi en jan Manta en jan Jelisa.e) soweli suwi li pona tawa mi tawa jan Manta tawa jan Jelisa.i) soweli suwi li pona tawa mi e jan Manta e jan Jelisa.j) ala.tempo kama la, pona.--jan Su <futabachan@ yahoo. com>[Non-text portions of this message have been removed][Non-text portions of this message have been removed][Non-text portions of this message have been removed]
Liogab11

Re: toki seme?

Post by Liogab11 »

"suwi" can also mean cute.--- On Sun, 21/12/08, Helmut Voigt <akesi_palisa@yahoo.de> wrote:From: Helmut Voigt <akesi_palisa@yahoo.de>Subject: Re: [tokipona] toki seme?To: tokipona@yahoogroups.comDate: Sunday, 21 December, 2008, 12:41 AMjan Kipo o, toki!soweli suwi li "pet".tenpo suno musi kama la mi wile e ni: pona mute li kama tawa sina ali. tenposike sin la mi wile e sama. --- John E Clifford <kali9putra@yahoo. com> schrieb am Sa, 20.12.2008:Von: John E Clifford <kali9putra@yahoo. com>Betreff: Re: [tokipona] toki seme?An: tokipona@yahoogroup s.comDatum: Samstag, 20. Dezember 2008, 17:09Oops (I've been away a while): "Sweet animals"(but 'suli' makes more sense? ordoes 'suwi' means 'well-behaved' too?)____________ _________ _________ __From: John E Clifford <kali9putra@ yahoo. com>To: tokipona@yahoogroup s.comSent: Saturday, December 20, 2008 10:05:00 AMSubject: Re: [tokipona] toki seme?a). li pona. e) would -- if legal at all -- provide successive modifications ofthe whole preceding sentence not just of 'pona'. i) makes the last two itemsdirect objects to transitive 'pona' Big animals improve for me Manta and Jelisa'(but the prep phrase 'tawa mi' is out of place).jan Kipo____________ _________ _________ __From: Susan Davis <futabachan@ yahoo. com>To: tokipona@yahoogroup s.comSent: Thursday, December 18, 2008 7:38:33 PMSubject: [tokipona] toki seme?soweli suwi li pona tawa mi. soweli suwi li pona tawa jan Manta.soweli suwi li pona tawa jan Jelisa.seme li pona?a) soweli suwi li pona tawa mi en jan Manta en jan Jelisa.e) soweli suwi li pona tawa mi tawa jan Manta tawa jan Jelisa.i) soweli suwi li pona tawa mi e jan Manta e jan Jelisa.j) ala.tempo kama la, pona.--jan Su <futabachan@ yahoo. com>[Non-text portions of this message have been removed][Non-text portions of this message have been removed][Non-text portions of this message have been removed] New Email names for you!Get the Email name you've always wanted on the new @ymail and @rocketmail.Hurry before someone else does!http://mail.promotions.yahoo.com/newdomains/aa/[Non-text portions of this message have been removed]
Locked