jan li ken toki e sijelo seme?

Tinkerers Anonymous: Some people can't help making changes to "fix" Toki Pona. This is a playground for their ideas.
Tokiponidistoj: Iuj homoj nepre volas fari ŝanĝojn por "ripari" Tokiponon. Jen ludejo por iliaj ideoj.
Post Reply
jan Atijan
Posts: 7
Joined: Mon Oct 05, 2009 8:07 pm
Contact:

jan li ken toki e sijelo seme?

Post by jan Atijan »

tenpo pini mute la toki pona li jo e nimi ante. nimi mute li nasa. taso nimi ante li suli. taso kulupu pi toki pona li weka e ona kin. tenpo ni la toki pona li jo taso e nimi sijelo wan. ona li nimi "sike." jan pi toki pona li ken toki e nimi "leko" kepeken nasin seme? mi wile toki e nimi "Triangle" la mi ken toki e nime seme?

mi en mije lili pi meli sama pi mama meli mi li toki e nimi leko e nimi "Piwe" tan ni. taso nimi pi kulupu ni tawa nimi tu ni li seme?
There are two kinds of people in the world: Those who think there are only two kinds of people, and those who know there are more than just two.
jan-ante
Posts: 541
Joined: Fri Oct 02, 2009 4:05 pm

Re: jan li ken toki e sijelo seme?

Post by jan-ante »

sina ken toki e ni: sijelo pi linja 3 en sijelo pi linja 4 en sj@lj5 ...
jan Atijan
Posts: 7
Joined: Mon Oct 05, 2009 8:07 pm
Contact:

Re: jan li ken toki e sijelo seme?

Post by jan Atijan »

jan li ken toki e nimi sijelo kepeken nasin ni la nimi "sike" li lon tan seme? jan li ken toki e sijelo pi linja wan.
There are two kinds of people in the world: Those who think there are only two kinds of people, and those who know there are more than just two.
Post Reply